Poczucie bezpieczeństwa w naszym życiu

Czy czujemy się bezpieczni każdego dnia? Nie, nie chodzi tutaj o pytanie z rzędu, czy obawiamy się złodziei, którzy być może planują skok na nasze mieszkanie. Takimi rzeczami nie warto się zamartwiać, ponieważ nie jest to od nas zależne. Tak samo, jeżeli chodzi o wypadki na drogach lub też o atak terrorystów. Warto zastanowić się jednak nad tym, czy robimy wszystko aby czuć się bezpiecznie w swoim życiu. Jeżeli nie jesteśmy pewni tego co należy zrobić aby osiągnąć w życiu harmonię i bezpieczeństwo oraz szczęście, to warto sięgnąć po wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju poradnik “Przestań się zamartwiać” autorstwa Joanny Godeckiej (https://www.taniaksiazka.pl/przestan-sie-zamartwiac-joanna-godecka-p-1336598.html).

Zaburzone bezpieczeństwo

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że za nasze zaburzone bezpieczeństwo odpowiedzialne jest ciągłe zamartwianie się. Kto z nas się zamartwia? Nie, nie wypierajmy się tego, ponieważ zdecydowana większość z nas robi to każdego dnia. Mniejsza ilość osób zamartwia się, jednak robi to o wiele rzadziej. No tak, ponieważ myślimy o to co powiedzą inni, kiedy coś zrobimy. Ile razy kobiety myślą o czymś w czarnych barwach. Przykład? Planujemy ślub. Zamiast cieszyć się tym, że nadchodzi ten wyjątkowy dzień wielkimi krokami, to w głowach powstaje scenariusz  “a co będzie jeśli zacznie padać?’, “a co będzie, jeśli tort nie dojdzie na czas?”, “a co będzie, jeżeli zapomnimy słowa przysięgi?”, “a co będzie, jeżeli…?”. A może warto zmienić tok myślenia na bardziej pozytywny? Może jednak nie warto zamartwiać się tym, co się nie wydarzyło i raczej ma marne szanse na spełnienie na myślenie pozytywne? Dzięki temu, że przestaniemy się zamartwiać poczujemy się bardziej pewnie i bezpiecznie każdego dnia. Z uśmiechem na ustach będziemy patrzyli na to co los nam przynosi.

Mniejsze niepokoje

Przestań się zamartwiać” Joanny Godeckiej to nie jest idealny przepis na to aby przestać całkowicie się zamartwiać. Jednak zamiast robić to codziennie, będziemy robili to o wiele rzadziej. Nawet nie co drugi dzień ale może raz w tygodniu a potem jeszcze rzadziej? Człowiek jest taką istotą, która na pewno nie wyrzeknie się narzekania i zamartwiania. Jednak ograniczenie tego do zbędnego minimum pozwoli nam na szybsze osiągnięcie równowagi emocjonalnej. Zmiana podejścia do życia sprawi, że w naszym życiu będzie mniej lęków. Przestaniemy w końcu myśleć o tym, że nie spełniamy czyichś oczekiwań. W końcu jedyne oczekiwania jakie musimy spełnić, to nasze własne i nie możemy myśleć o tym, że komuś się to nie spodoba. Musimy myśleć o własnym szczęściu, równowadze emocjonalnej i bezpieczeństwie a na pewno będziemy czuć się o wiele lepiej.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com