Chwile idealne

Czy jest coś takiego, jak chwile idealne? Według zdecydowanej większości osób nie. Jednak czy nie można powiedzieć, że chwilą idealną są oświadczyny wymarzonego chłopaka? Lub też czy narodziny upragnionego syna nie są czymś co tworzy dany dzień jeszcze piękniejszy? W sumie można powiedzieć, że każdy z nas ma inne zdanie na ten temat. Warto jednak dłuższą chwilę zastanowić się nad tym tematem. Pomóc może nam w tym wspaniale wydany poradnik pt.”Sztuka tworzenia wspomnień” za który odpowiedzialność bierze na siebie Meik Wiking.

Czym są wspomnienia?

Czym są wspomnienia – chyba każdy z nas doskonale zdaje sobie z tego sprawę. A czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, dlaczego pewne wspomnienia są w nas na dłużej a inne wypieramy z pamięci? Przykład? Przywołajmy w swoich głowach naprawdę szczęśliwe wspomnienie – przykładem może być pierwsza szkolna miłość lub też moment, kiedy otrzymaliśmy pierwszy poważny prezent z okazji np. Dnia Matki (pomimo tego, że było to już ponad dwadzieścia lat temu. Skoro mamy już szczęśliwe wspomnienie, to teraz spróbujmy sobie przypomnieć to, co robiliśmy dwa lata temu w lecie, np. w lipcu? Nie jesteśmy tego pewni prawda? Tak, nasze umysły są tak skonstruowane, że wspomnienia są w stanie zapisać się w nich na bardzo długi czas. Jednak mniej ważne wydarzenia wypadają z naszej pamięci bardzo szybko. Dlaczego tak się dzieje? Tym właśnie postanowił zająć się autor książki, który postanowił wziąć udział w specjalnych badaniach w Instytucie Badań Nad Szczęściem. Tak, naprawdę istnieje takie miejsce, które można znaleźć w Danii skąd pochodzi autor naszej książki. Do przeprowadzenia bardzo zawiłych badań nakłoniły go jego własne – 40te urodziny.

Kreujemy chwile idealne

Sztuka tworzenia wspomnień” to efekty, jakie przyniosły autorowi badania. Meik Wiking wszystkie wnioski jakie zawarł w tej książce oparł o badania naukowe, które prowadzili naukowcy. To różnego rodzaju wywiady z przeróżnymi osobami, międzynarodowe sondaże oraz eksperymenty behawioralne, cytaty z pamiętników. Warto zapoznać się z logicznymi wnioskami autora, który pomoże nam również znaleźć idealny sposób na to aby w swoim życiu kreować szczęśliwe chwile, dzięki czemu nasze wspomnienia będą jeszcze lepsze. Zamiast zapominać o czymś przykrym w swoim życiu, będziemy mogli cieszyć się większą ilością wspomnień szczęśliwych. Niektórzy pokiwają głowami, że tak się nie da. Czy jesteśmy tego pewni? Warto się o tym przekonać. Nie jest to kolejny poradnik, których jest już pełno na rynku. To zupełnie inna książka, której wnioski na pewno nas zaskoczą.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com